Jedyne, co pozostało Ci po ciężkich miesiącach w pracy to długo wyczekiwany urlop. Jeśli kochasz widok górskich szczytów, zdecyduj się na wypoczynek w Zakopanem. To tylko pozornie przereklamowany ośrodek turystyczny. Tak naprawę kryje on w sobie zdecydowanie więcej niż Giewont, Kasprowy Wierch oraz Wielką Krokiew. Wybieramy noclegi! Zakopane, Krupówki oraz szlaki turystyczne już czekają na przybycie zmęczonych turystów, którzy odczuwają potrzebę intensywnej regeneracji.
Zakopane – noclegi oraz możliwości zakwaterowania latem
Wybierasz się na letnie wakacje do Zakopanego? Właściwie nie musisz martwić się o brak możliwości wynajęcia zakwaterowania, ponieważ w sezonie nie brakuje ofert noclegowych. W tym okresie baza kwaterunkowa jest zdecydowanie bardziej rozwinięta niż w innych porach roku. Oczywiście, wiele miejsc należy rezerwować ze spory wyprzedzeniem: luksusowe apartamenty, pokoje w znanych sieciach hotelowych czy niezależne domki. Na szczęście wolne miejsce powinno zawsze znaleźć się w lokalnych pensjonatach, hostelach, a także na polach campingowych.
Jak wybrać najbardziej optymalny nocleg na letni wyjazd?
Zanim podejmiesz decyzję i zarezerwujesz hotel, apartament czy kupisz kilkuosobowy namiot, zastanów się, czy rodzaj zakwaterowania jest dla Ciebie na pewno najlepszym rozwiązaniem. Przy wyborze noclegu na letni wyjazd kieruj się:
– dostępem do sezonowych atrakcji;
– możliwościami bezpośredniego kontaktu z naturą;
– różnicami cenowymi;
– Twoimi oczekiwaniami odnośnie charakteru wyjazdu (aktywny czy bierny wypoczynek);
– doświadczeniem, sprawdzonymi rozwiązaniami.
Turysta, który potrzebuje stałego dostępu do mediów czy braku troski o wyżywienie, niekoniecznie odnajdzie się hostelu czy na drewnianym domku na polanie. Pole namiotowe na co dzień jest dla niego nieosiągalnym szczytem szaleństwa, więc nic dziwnego, że nie zdecyduje się  na tego rodzaju noclegi.
Krupówki i mniej uczęszczane szlaki, w których musisz się znaleźć
Zakopane to nie tylko oklepana kolejka na Gubałówkę czy Morskie Oko. To także wieczorne spacery na Krupówkach i poznanie lokalnego klimatu oraz regionalnych potraw. Dlaczego nie odwiedzać mniej uczęszczanych szlaków? Gwarantujemy, że w wielu zakopiańskich zakątkach nigdy nie znaleźli się nawet najstarsi górale. Zamiast przeglądać przewodniki turystyczne, podążaj własnymi śladami. Twoje zindywidualizowany letni wypoczynek będzie niezapomniany.

Udajesz się na letnie wakacje do Zakopanego? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie noclegi! Krupówki, lokalne muzea oraz historyczne dzielnice to miejsca, w którym powinien zjawić się każdy świadomy turysta. Porzuć utarte schematy i podążaj za głosem natury w sercu polskich Tatr!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *